Ahşap Akıl Ve Zeka Oyunları Parça Bütün Tamamlama Oyun Seti Ahşap Akıl Ve Zeka Oyunları Parça Bütün Tamamlama Oyun Seti AKIL VE ZEKA OYUNLARI
Ahşap Akıl Ve Zeka Oyunları Parça Bütün Tamamlama Oyun Seti Ahşap Akıl Ve Zeka Oyunları Parça Bütün Tamamlama Oyun Seti AKIL VE ZEKA OYUNLARI

Ahşap Akıl Ve Zeka Oyunları Parça Bütün Tamamlama Oyun Seti (AKL_01)

Fiyat : ₺777,00(KDV Dahil)

Paarça Bütün Kare 

Parça Bütün Geometrik Şekiller

Parça Bütün Daire 4'lü

Parça Bütün Altıgen

 

Özel Eğitim Materyalleri
Şekilleri Öğreniyorum Oyun Seti
:

 

 

Parça Bütün Şekilleri Tamamlama Oyun Seti

 

 

*36 ay ve üzeri çocuklarımızın geometrik şekilleri öğrendikten sonra parçalara (yarısı, dörtte biri gibi) ayrılmış hallerinden bütünü oluşturabilmeleri oyun setinin asıl amacıdır. Özel gereksinimi olan çocuklarımızın eğitimi için de yardımcı materyal olarak kullanıma uygundur. Bütünün parçalara bölünebildiğini, parçalardan bir bütünün oluştuğunu uygulamalı olarak oynatarak çocuklarımızın görsel hafızlarını kuvvetlendirebiliriz. 0-6 yaş grubu çocukların eğitimi için en verimli öğrenme dönemidir.

 

*Okul öncesi eğitimi, ilkokula temeli hazır çocuklar hazırlamak için en önemli dönemdir. Çocuklar genellikle sayısal derslerden korkarlar bunun temelinde çocuğa okul öncesi dönemde oyun içinde yeterli oranda  şekil, sayı, parça bütün kavramlarının öğretilememesidir. Yeterli temel oluşturulursa sayısal dersler de korku olmaktan çıkar çünkü oyun içinde öğrendikleri her bilgi onlarda daha kalıcı olur. Burada en önemli görev anne babalara ve okul öncesinin değerli öğretmenlerine düşmektedir. Bu eğitim setimiz bu sorunu temelinde çözmek için en ideal eğitim setlerinden biridir. Akıl ve zeka oyunları kategorisinde vazgeçilmezdir. 5 farklı parça bütün geometrik şekil tablasından oluşmaktadır.

 

*Okullarımızda grup eğitimi için son derece uygundur. Bebeklerin doğumdan itibaren gelişen bilişsel sosyal ve psikomotor yetileri, birçok problemin üstesinden gelmelerini sağlar. Problem çözme becerilerini arttırmak ve eğlenerek gerçek hayatı deneyimlemek için ise en önemli yardımcılar oyun ve oyuncaklardır. Denemek, keşfetmek ve oynamak çocukluğun bir gereğidir. Ebeveynler olarak, çocukların gelişim dönemine ve yaş grubuna göre oyuncak seçimi yapmanız gerekir. Dolayısıyla çocukların, eğlenirken öğrenmesini sağlayacak oyuncakların belirlenmesi ve temin edilmesi tamamen anne babaların sorumluluğundadır.

 

*Üretiminde CE belgeli su bazlı çocuk sağlığına zararsız boya kullanılarak kendi atölyeli yerli üretim olarak imal edilmektedir.