Şekilleri ve Renkleri Öğreniyorum Ahşap Akıl ve Zeka Oyunları Seti (Kademeli Küre, Kademeli Geometrik Şekiller, Çubuklı Silindir) Şekilleri ve Renkleri Öğreniyorum Ahşap Akıl ve Zeka Oyunları Seti  AKIL VE ZEKA OYUNLARI
Şekilleri ve Renkleri Öğreniyorum Ahşap Akıl ve Zeka Oyunları Seti (Kademeli Küre, Kademeli Geometrik Şekiller, Çubuklı Silindir) Şekilleri ve Renkleri Öğreniyorum Ahşap Akıl ve Zeka Oyunları Seti  AKIL VE ZEKA OYUNLARI

Şekilleri ve Renkleri Öğreniyorum Ahşap Akıl ve Zeka Oyunları Seti (Kademeli Küre, Kademeli Geometrik Şekiller, Çubuklı Silindir) (AKL_02)

Fiyat : ₺689,00(KDV Dahil)

Kademeli Küreler

Çubuklu Silindirler

Kademeli Geometrik Şekiller

Özel Eğitim Materyalleri
El Beceri Oyunları
:

 

Şekilleri ve Renkleri Öğreniyorum

 

 

24 ay ve üzeri yaş grubu çocuklarımızın renk, şekil ve büyükten küçüğe sıralama kavramlarını öğrenmelerini hedefleyerek oluşturulmuş bir oyun setidir. Görsel hafıza, duyusal bütünleme, düşünme, karşılaştırma ve el motor gelişimini desteklemesi sebebiyle özel gereksinimi olan çocuklarımız ve hastalarımızda da önemli bir özel eğitim materyali olarak kullanılmaktadır.

 

*3 farklı yerleştirme ve şekil kavramından oluşmaktadır. Tutma yerleştirme ve sıralama şekillerinin olması el becerisi gelişiminede katkı sağlamaktadır. Aynı zamanda renk kavramını kolayca öğretebilirisiniz. Bilindiği üzere çocuklar nesneleri renk, boyut, doku ve şekil gibi birçok farklı yönleriyle algılayarak kendi dünyalarını  tanımaya ve öğrenmeye çalışırlar. Şekilleri ve özelliklerini bilen çocuklar ise yeni karşılaştıkları nesneleri daha fazla yönden algılamakta ve kullanım amaçlarını kavramakta daha başarılı olabilmaktedirler.

 

*Herhangi bir objeyi tanımlarken, biçimsel özellikleriyle birlikte kullanabiliyor olmak, çocukların sözlü iletişim becerilerini de gelişmasinide katkıda bulunurlar.. Örneğin, bir portakalı tanımlarken ismini bilmese dahi yuvarlak olduğunu söyleyebilirler. Şekilleri öğrenen çocuklar, çizgi bazlı çizimlerini geliştirerek, farklı nesnelerin şekillerini çizmeye ve bu şekilleri bir araya getirerek yeni nesneler oluşturmaya başlayabilirler. Ayrıca, gördükleri herhangi bir nesneyi, biçimsel özelliklerine göre parçalara ayırarak çizmeyi de başarabilirler.

 

*Nesneleri kare, yuvarlak, üçgen gibi kategorilere ayırabilen çocuklar, özelliklerini kavramakta da daha az zorlanabilirler. Örneğin, bir nesnenin yuvarlak olduğunu kavrayan çocuk, ona hiç dokunmasa ya da onunla oynamasa dahi yuvarlanacağını tahmin edebilir. Bu eğitim setimiz bu bahsettiğimiz detayları öğrenebilmesi için hazıralanmış ideal bir seçimdir. Çocuklarımızın yaş grubuna,öğrenme düzeyine göre eğitici ve sağlıklı oyuncak seçimi tamamen siz değerli ebeveynlerimizin kontrolündedir. Şiddet oyunlarından uzak çocuk gelişimini olumsuz etkilemeyecek oyuncakların seçilmesi sağlıklı gelecek nesiller demektir.